Wkład do PMU

Kartridże do PMU to jednorazowe wkłady z igłami przeznaczone do maszynek PMU — zapewniają sterylność, precyzję wkłucia oraz minimalny uraz delikatnej skóry twarzy podczas pracy nad brwiami, ustami i eyelinerem. Dostępne w różnych konfiguracjach igieł (1RL, 3RL, 5RL, nano) dopasowanych do techniki shading, microblading i hairstroke. Zobacz również pigmenty PMU, środki znieczulające oraz preparaty pielęgnacyjne po zabiegu.

Często wyszukiwane kategorie z Makijaż permanentny

Najczęściej sprzedawane

 
zł5,03
 
zł5,03

Sortowanie produktów

79 pozycji razem

Lista produktów

davin
Promocje
Bishop PMU - Liner
Skladem (>5 ks)
zł11,67
24203
davincirs
Promocje
zł11,67
24634/DAV2
1 PRO 1002P 800x800
Promocje
30491/P0801RL
ELITE Infini Round Liner Bugpin (Varianta ELITE Infini Round Liner BugPin 1, 0,25mm DC0801BPRL) 26481
16475 ez v select nano 1201rl
EZ V-SELECT NANO 1201RL
Skladem (>5 ks)
zł5,03
56857
1822 ez v select nano liner 0601rl 0 20mm 1 jehla
zł5,03
56158
1834 ez v select nano liner 0605rl 0 20mm 5 jehel
zł5,74
56162
1825 ez v select nano liner 0801rl 0 25mm 1 jehla
zł5,03
56159
1831 ez v select nano liner 0803rl 0 25mm 3 jehly
zł5,74
56161
2317 ez v select nano liner 1001rl 0 30mm 1 jehla
zł5,03
56620
2680 ez v select nano shader 1003rs 0 30mm 3 jehly 86501
1837 ez v select nano shader 0803rs 0 25mm 3 jehly
zł5,74
56163
2680 ez v select nano shader 1003rs 0 30mm 3 jehly
zł5,74
56858
2680 ez v select nano shader 1003rs 0 30mm 3 jehly
zł6,10
87315
2320 ez v select nano slope 1003sf 0 30mm 3 jehly
zł6,10
56621
crtrdg
zł6,46
56622
12b
zł7
88008
optima4
Kwadron PMU Optima Plus
Skladem (>5 ks)
od zł8,08
21482/KWA2
magnum OPTMG5/30
5d
zł7
88006
9n
zł7
30044
roud
zł7
88007
vrtxp 5sample
zł37,51
32390
vertix academy cartridges rl 1 31670/01
vertix nano sample box side
zł410,98
33257

Kontrolki listy

79 pozycji razem

Prosimy zajrzeć również do pozostałych kategorii

Jak wybrać wkłady do PMU

Wkłady do PMU mają cieńsze igły oraz delikatniejsze konfiguracje niż tatuażowe, ponieważ brwi, usta oraz kreski na powiekach wymagają mniejszej głębokości wkłucia i subtelniejszego śladu. Wkłady do PMU warto wybierać starannie, według strefy, którą Państwo opracowują, oraz techniki, którą wykonują. Kolejnych pięć kroków przeprowadzi Państwa przez wszystko, co przy wyborze ma znaczenie.

Pokaż wszystkie 5 kroków Zwiń poradnik
  1. Wybór konfiguracji według strefy

    Każda strefa oraz technika potrzebuje innego zestawu igieł. Po tym poznają Państwo, co zamówić.

    Konfiguracja Do jakiej pracy Czym się wyróżnia
    Jednoigłowa Metoda włoskowa oraz punkty Najdelikatniejszy ślad
    Okrągła, 3 igły Włoski i delikatne kontury Ostrzejsza kreska niż jedna igła
    Okrągła, 5 igieł i więcej Kontur ust, kreski na powiekach Wyrazistszy i szybszy ślad
    Płaska albo magnum Brwi pudrowe, wypełnienie ust Cieniowanie i większe powierzchnie
    Jednoigłowa najcieńsza Tatuaż włosów Naśladuje mieszek włosowy
    💡 Wskazówka: Przy technikach włoskowych obowiązuje zasada, że cieńsza igła da delikatniejsze pociągnięcie, ale pigment trzyma się w niej gorzej. Zanim przejdą Państwo na najcieńsze konfiguracje, warto sprawdzić na sobie albo na skórze treningowej, jak się nimi pracuje.
  2. Dobór grubości igły

    Przy PMU pracuje się cieńszymi igłami niż przy tatuażu, ponieważ ślad musi być subtelniejszy.

    • Cieńsza igła: delikatniejsze pociągnięcie, ale pigment trzyma się gorzej.
    • Grubsza igła: pigment wprowadzą Państwo szybciej, ale ślad jest bardziej surowy.
    • Techniki włoskowe: wymagają najcieńszych konfiguracji.
    • Brwi pudrowe: zniosą nieco grubsze igły.
    • Usta: potrzebują innej grubości niż brwi.
    • Oznaczenie na opakowaniu: producenci je podają, warto go pilnować przy dozamawianiu.
  3. Sprawdzenie zgodności z maszynką

    Wkład musi wejść w Państwa maszynkę, inaczej igła nie wysunie się prawidłowo.

    • Znormalizowane mocowanie: większość wkładów wejdzie do zwykłych maszynek do PMU.
    • Systemy zamknięte: część producentów zaleca własne wkłady.
    • Długość wysuwu: różni się według marki i wpływa na wysunięcie igły.
    • Wkłady tatuażowe: wkłady do tatuażu mają grubsze igły i do PMU się nie nadają.
    • Ustawienie skoku: przy maszynce do PMU warto sprawdzić przed pracą.
    • Nie są Państwo pewni? Prosimy o kontakt, a zgodność sprawdzimy według modelu.
  4. Kontrola sterylności i opakowania

    Wkład to najbardziej ryzykowna pozycja w gabinecie, a pracują nim Państwo na twarzy klientki.

    • Każda sztuka osobno sterylna: w oddzielnym blistrze, a nie luzem w pudełku.
    • Data sterylizacji oraz ważności: musi być czytelna na każdym opakowaniu.
    • Nienaruszone opakowanie: naderwany blister oznacza odrzucenie sztuki.
    • Otwieranie dopiero przy klientce: sterylność obowiązuje do naruszenia opakowania.
    • Po sesji do pojemnika na odpady ostre: nigdy do zwykłego kosza.
    • Dowód zakupu: warto go zachować, potwierdza pochodzenie materiału.
  5. Zaplanowanie zapasu

    Wkłady kończą się zawsze w najmniej odpowiednim momencie. Zapas oszczędzi Państwu odwoływania umówionych klientek.

    • Nowy wkład u każdej klientki: bez wyjątku.
    • Wymiana w trakcie sesji: gdy igła straci ostrość przy dłuższej pracy.
    • Dwie konfiguracje na jedną sesję: przy technikach łączonych nawet więcej.
    • Zapas na miesiąc: warto obliczyć go według liczby klientek tygodniowo.
    • Pilnowanie dat ważności: przy większych opakowaniach zwłaszcza wtedy, gdy nie pracują Państwo codziennie.
    • Kompletne wyposażenie znajdą Państwo w kategorii makijaż permanentny.
    💡 Wskazówka: Nie wiedzą Państwo, jakie wkłady do PMU wybrać? Prosimy o kontakt: doradzimy według strefy, którą Państwo opracowują, oraz maszynki, z którą pracują.

Najczęstsze pytania o wkłady do PMU

Jaka jest różnica między wkładami do PMU a tatuażowymi?
Wkłady do PMU mają cieńsze igły oraz delikatniejsze konfiguracje, ponieważ brwi, usta i kreski na powiekach wymagają mniejszej głębokości wkłucia oraz subtelniejszego śladu. Wkłady do tatuażu zaprojektowano do głębszego wkłucia i większych powierzchni, więc na twarzy zostawią zbyt surowy ślad.
Jakich wkładów użyć do brwi metodą włoskową?
Jednoigłowych albo okrągłych z trzema igłami, czyli najdelikatniejszych konfiguracji, jakie Państwo zdobędą. Cieńsza igła da delikatniejsze pociągnięcie, ale pigment trzyma się w niej gorzej, więc głębokość wkłucia trzeba utrzymać dokładnie. Do brwi pudrowych warto sięgnąć po konfiguracje płaskie albo magnum.
Czy wkłady do PMU wejdą do każdej maszynki?
Większość ma znormalizowane mocowanie i wejdzie do zwykłych maszynek do PMU. Warto pilnować długości wysuwu, która różni się przy poszczególnych markach i wpływa na wysunięcie igły. Przy systemach zamkniętych producent zaleca własne wkłady. W razie wątpliwości prosimy o kontakt, a sprawdzimy to według modelu.
Czy wkładu do PMU mogę użyć u dwóch klientek?
Nie, pod żadnym pozorem. Wkład przeznaczony jest do jednorazowego użytku i po sesji trafia do pojemnika na odpady ostre. Sterylizować go nie można, plastik nie zniesie temperatury w autoklawie, a ryzyko przeniesienia zakażenia by zostało. Nie należy używać go po raz drugi nawet u tej samej klientki przy korekcie.
Jakich wkładów użyć do ust?
Do konturu konfiguracji okrągłych z pięcioma i więcej igłami, do wypełnienia płaskich albo magnum. Usta to błona śluzowa, więc potrzebują innej grubości igły niż brwi i pracuje się z pigmentem przeznaczonym na usta. Kontur warto narysować wstępnie przed rozpoczęciem pracy.
Ile wkładów zużywa się na jedną sesję PMU?
Zwykle jeden do dwóch, przy technikach łączonych nawet więcej. Wkład trzeba wymienić także wtedy, gdy igła w trakcie dłuższej pracy straci ostrość. U każdej klientki należy użyć nowego, bez wyjątku. Zapas warto układać według liczby klientek tygodniowo i pilnować dat ważności na blistrach.
Czy każdy wkład do PMU musi być osobno sterylny?
Tak. Każda sztuka musi być w oddzielnym blistrze z czytelną datą sterylizacji oraz ważności, a nie luzem w pudełku. Opakowanie otwiera się dopiero przy klientce, ponieważ sterylność obowiązuje tylko do naruszenia opakowania. Naderwany blister oznacza, że wkład Państwo odrzucą, nawet gdyby wyglądał nienaruszenie.
Jakich wkładów użyć do tatuażu włosów?
Najcieńszych jednoigłowych, jakie Państwo zdobędą. Punkt ma naśladować mieszek włosowy, więc grubsza igła utworzy kropkę, która wygląda nienaturalnie. Na skórze głowy tolerancja w głębokości wkłucia jest do tego najmniejsza z całego PMU. Szczegóły techniki znajdą Państwo w kategorii tatuaż włosów.

TATTOOSHOP.PL to wyspecjalizowany sklep internetowy z wyposażeniem dla tatuażystów, studiów tatuażu i makijażu permanentnego. Znajdą tu Państwo wkłady do PMU w sterylnym opakowaniu w konfiguracjach jednoigłowych, okrągłych oraz płaskich, a do tego maszynki, pigmenty i kompletne akcesoria. Przesyłki przyjęte do 13:00 wysyłamy jeszcze tego samego dnia, przy zakupach powyżej 350 zł mają Państwo dostawę gratis. Oferujemy również odbiór osobisty w Pradze. Chętnie doradzimy przy wyborze telefonicznie i mailowo.

🚚
Dostawa gratis
powyżej 350 zł
⚡
Wysyłka
jeszcze dziś
🏬
Sklep
w Pradze
🎨
Topowe marki
w branży
☎️
Fachowe
doradztwo
✅
Sprawdzone
produkty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa
przy zamówieniu powyżej 2 000 Kč koszt dostawy pokrywamy my
Wysyłamy od razu
Wysyłamy od razu
Przesyłki, które otrzymamy do godziny 13:00, wysyłamy jeszcze tego samego dnia.
Sklep w Pradze
Sklep w Pradze
Możliwość osobistego odbioru zamówionego towaru w Pradze.
Sprawdzone przez klientów
Sprawdzone przez klientów
Klient na pierwszym miejscu. Wasze opinie mówią same za siebie.