Zatwierdzone przez UE tusze do tatuażu

Tusze do tatuażu zatwierdzone przez UE (REACH) to barwniki spełniające wymogi unijnego rozporządzenia REACH (załącznik XVII), które od 4 stycznia 2022 zakazuje używania szkodliwych pigmentów w tatuażach na terenie Unii Europejskiej — używanie nieautoryzowanych tuszy w studiu jest niezgodne z prawem i grozi sankcjami. Filtruj według marki (Dynamic, Eternal, Solid Ink Europe, World Famous, Kwadron) lub według koloru. Sprawdź również tusze artystyczne, zestawy oraz rozcieńczalniki.

Atramenty do tatuażu zatwierdzone przez UE

Co dokupuje się do tuszów zatwierdzonych przez UE

Sortowanie produktów

788 pozycji razem

Lista produktów

10x15 smol 31535
ChatGPT Image Sep 8, 2026, 03 00 15 PM
zł247,84
88277
ChatGPT Image Sep 8, 2026, 03 09 27 PM
zł107,58
33611
Crimson Core 15
zł172,41
31109
Crimson Core 30
zł301,01
31112
Soft Tension 15
zł172,41
88239
Soft Tension 30
zł301,01
31118
Group 53
zł197,38
88593
plan
zł93,39
88059
xtreme ink extra white 120 ml reach compliant
zł296,34
31043
1pro nouveau lips collection 6x 15 ml
Promocje
zł985,99
88621
LeeannFrostedWhite10Percent CurrentView 500x
Promocje
zł179,42
88619
nipple fairy second story kelpie 15ml
Promocje
zł179,42
88628
nipple fairy second story marigold 15ml
Promocje
zł179,42
88629
nipple fairy second story moonray 15ml
Promocje
zł179,42
88630
kkk
Dynamic Black Out 240ml
Skladem (>5 ks)
zł231,68
28896
Bombshell 1oz
Promocje
zł46,70
86572
ganga
zł231,68
86890
dynamic platinum carrot orange 30 ml 1
zł84,41
27357
dynamic platinum pure red 30 ml 1
zł84,41
27411
dynamic platinum ruby port 30 ml 1
zł84,41
27420
rubyport
Dynamic Ruby Port 15ml
Skladem (>5 ks)
zł46,70
86558
UNION BLACK Reach celticsupply
zł231,68
86542
UNION BLACK Reach celticsupply
zł84,41
86541
blueabyss
zł46,70
86563
blueabyss
zł84,41
80071
crimsonred
zł46,70
86549
brightwhite
zł46,70
86506
lavender
Dynamiczna Lawenda 15ml
Skladem (>5 ks)
zł46,70
86560
mint
Dynamiczna mięta 15ml
Skladem (>5 ks)
zł46,70
86566
dynamic platinum blue abyss 30 ml 1
zł84,41
27336
dynamic platinum bombshell 30 ml 1
zł84,41
27342
dynamic platinum dark green 30 ml 1
zł84,41
27372
dynamic platinum chocolate 30 ml 1
zł84,41
27360
dynamic platinum crimson red 30 ml 1
zł84,41
27366
dynamic platinum bright white 30 ml 1
zł84,41
27348
dynamic platinum bright orange 30 ml 1
zł84,41
27345
dynamic platinum lavender 30 ml 1
zł84,41
27390
dynamic platinum forest green 30 ml 1
zł84,41
27381
dynamic platinum mint 30 ml 1
zł84,41
27393
dynamic platinum skin 30 ml 1
zł84,41
27429
dynamic platinum grey 30 ml 1
zł84,41
27384
dynamic platinum scarlet red 30 ml 1
zł84,41
27423
dynamic platinum emerald green 30 ml 1
zł84,41
27378
dynamic platinum atomic green 30 ml 1
zł84,41
27330

Kontrolki listy

788 pozycji razem

Prosimy zajrzeć również do pozostałych kategorii

Jak wybrać tusze do tatuażu zatwierdzone przez UE

Te tusze spełniają europejskie rozporządzenie REACH i wolno nimi tatuować klientów. Od stycznia 2022 roku innej możliwości nie ma, ponieważ rozporządzenie ograniczyło pigmenty, które mogą trafić do skóry. Wyboru nie rozstrzyga więc sam odcień, ale także marka, pojemność oraz to, jak tusz trzyma się po zagojeniu. W kolejnych 5 krokach pokażemy, na co zwracać uwagę.

Pokaż wszystkie 5 kroków Zwiń poradnik
  1. Skompletowanie podstawowej palety

    Nie warto od razu kupować wszystkich odcieni. Prosimy zacząć od tych, których naprawdę używają Państwo przy każdej sesji, a paletę rozbudowywać według wykonywanego stylu.

    Grupa tuszów Do czego jest potrzebna Ile się jej zużywa
    Czarne tusze Linie, kontury, wypełnianie płaszczyzn Największe zużycie, warto brać większe opakowania
    Tusze greywash Gotowa skala szarych tonów do cieniowania Średnie zużycie przy realizmie
    Białe tusze Światła, refleksy, rozjaśnianie odcieni Małe zużycie, wystarczy mniejsze opakowanie
    Podstawowa trójka kolorów Czerwony, żółty, niebieski do mieszania Zależnie od udziału motywów kolorowych
    Odcienie cieliste Portrety i realizm Tylko jeśli wykonują Państwo ten styl
    💡 Wskazówka: Seria greywash oszczędza pracę przy mieszaniu. Dostają Państwo gotowe odcienie od najjaśniejszego do najciemniejszego i nie trzeba składać przejść z czerni oraz rozcieńczalnika przy każdej sesji.
  2. Sprawdzenie certyfikacji na etykiecie

    Sanepid podczas kontroli wymaga udokumentowania. Co ma znajdować się na buteleczce, warto sprawdzić od razu przy odbiorze przesyłki.

    • Informacja o zgodności z REACH: producent podaje ją bezpośrednio na etykiecie.
    • Skład: lista wszystkich użytych substancji.
    • Numer partii: po nim odnajdą Państwo konkretną partię produkcyjną.
    • Data przydatności: przeterminowanym tuszem nie należy pracować u klienta.
    • Karta charakterystyki: warto o nią poprosić i podpiąć do faktury.
    • Dowód zakupu: warto go zachować, potwierdza pochodzenie materiału.
  3. Wybór marki do wykonywanego stylu

    Tusze różnią się gęstością, nasyceniem oraz tym, jak zachowują się po zagojeniu. Warto przetestować dwie, trzy marki i zostać przy tej, która najbardziej Państwu odpowiada.

    • World Famous: szeroka paleta barw, tatuażyści wybierają ją do motywów kolorowych.
    • Dynamic: znana przede wszystkim z czerni, którą ma w studiu niemal każdy.
    • Eternal: pewny wybór do mieszania odcieni i płynnych przejść.
    • Kuro Sumi: sięga się po nią głównie ze względu na czarne i szare tony.
    • Intenze Ink: seria Gen-Z wraz z własnymi rozcieńczalnikami.
    • Xtreme Ink: wegański skład i tusze stworzone do mieszania.
    • Kolejnych producentów znajdą Państwo w dziale tusze zatwierdzone przez UE według marki.
  4. Dobór pojemności do obłożenia

    Tusz ma datę przydatności i po otwarciu nie staje się lepszy. Duże opakowanie odcienia używanego raz w miesiącu będzie tylko niepotrzebnie zalegać.

    • Mniejsze opakowania ok. 30 ml: odcienie używane okazjonalnie oraz testowanie nowej marki.
    • Średnie opakowania ok. 120 ml: zwykły wybór przy tuszach, po które sięgają Państwo regularnie.
    • Duże opakowania ok. 240 ml: czarny tusz, przy którym zużycie jest najwyższe.
    • Nowa marka: najpierw małe opakowanie i test na skórze treningowej.
    • Obserwowanie daty przydatności: przy dużych opakowaniach zwłaszcza wtedy, gdy nie tatuują Państwo codziennie.
    • Tusze z krótszym terminem: czasem warto sięgnąć po buteleczkę z bliższą datą przydatności, cena za mililitr bywa wyraźnie niższa.
  5. Przechowywanie tuszów i higieniczna praca z nimi

    Sama certyfikacja nie wystarczy. O bezpieczeństwie decyduje także to, jak obchodzą się Państwo z tuszem w studiu.

    • Wstrząśnięcie buteleczki przed nalaniem: pigment osadza się na dnie i bez wymieszania otrzymają Państwo jaśniejszy odcień.
    • Przelewanie do kapsli: jedna kapsla na jeden odcień, szyjka buteleczki niczego nie dotyka.
    • Resztki do pojemnika na odpady: tuszu z kapsli nigdy nie wolno wlewać z powrotem do buteleczki.
    • Przechowywanie w suchym miejscu i stabilnej temperaturze: z dala od bezpośredniego słońca i ogrzewania.
    • Przygotowanie skóry klienta: środkiem do dezynfekcji skóry przed rozpoczęciem sesji.
    • Zalecenie po sesji: warto polecić klientowi właściwą pielęgnację oraz krem do tatuażu, wpłynie to na końcowe nasycenie.
    💡 Wskazówka: Nie wiedzą Państwo, która marka pasuje do wykonywanego stylu? Prosimy o kontakt: doradzimy według techniki, obłożenia studia oraz budżetu.

Najczęstsze pytania o tusze do tatuażu zatwierdzone przez UE

Co oznacza, że tusze do tatuażu są zatwierdzone przez UE?
Tusze do tatuażu zatwierdzone przez UE spełniają rozporządzenie REACH, które od stycznia 2022 roku ogranicza substancje dopuszczalne w tuszach do tatuażu. Producent dołącza do nich skład, numer partii, datę przydatności oraz kartę charakterystyki. Rozporządzenie wykluczyło niektóre pigmenty, na przykład Pigment Blue 15:3 i Pigment Green 7. Tusze bez tej zgodności, czyli kolory artystyczne, nie mają wstępu do ludzkiej skóry.
Czy tusze zatwierdzone przez UE wyglądają tak samo jak wcześniejsze?
Nie do końca. Żeby dostosować tusze do tatuażu do rozporządzenia REACH, producenci musieli przeformułować przede wszystkim odcienie zielone i niebieskie, ponieważ rozporządzenie wykluczyło dwa powszechnie stosowane pigmenty. Nowe serie przypominają swoje poprzedniczki, ale nasycenie oraz zachowanie po zagojeniu mogą się różnić. Zanim przejdą Państwo na nową serię przy rozpoczętym projekcie, warto sprawdzić ją na skórze treningowej.
Czego wymaga sanepid w zakresie tuszów do tatuażu?
Dokumentów potwierdzających pochodzenie materiału, czyli faktur, kart charakterystyki oraz etykiet z informacją o zgodności z REACH. Warto trzymać je do wszystkich tuszów do tatuażu uporządkowane w jednym miejscu w studiu. Kontrola patrzy też na to, czy pracują Państwo z tuszami higienicznie, czyli czy używają jednorazowych kapsli i utylizują resztki.
Czy mogę zmieszać ze sobą dwa tusze zatwierdzone przez UE?
Tatuażyści robią to na co dzień, a mieszanie odcieni należy do rzemiosła. Trzeba jednak liczyć się z tym, że przez zmieszanie powstaje nowa mieszanina, której deklaracja zgodności poszczególnych tuszów bezpośrednio nie obejmuje. Dlatego mieszać należy wyłącznie tusze zatwierdzone przez UE między sobą, nigdy nie łączyć ich z kolorami artystycznymi, a proporcje i datę warto zapisać.
Jak długo wytrzyma otwarta buteleczka tuszu do tatuażu?
Obowiązuje data przydatności na etykiecie, która przy prawidłowym przechowywaniu dotyczy także otwartej buteleczki. Tusze do tatuażu należy trzymać w suchym miejscu, z dala od bezpośredniego słońca i w stabilnej temperaturze. Przeterminowanego tuszu nie wolno używać u klienta, zmienia konsystencję i zachowanie w skórze. Dlatego przy odcieniach, po które sięgają Państwo rzadko, lepiej kupować mniejsze opakowania.
Jakich tuszów zatwierdzonych przez UE potrzeba na początku?
Prosimy zacząć od czarnego tuszu w większym opakowaniu, ponieważ zużywa się go najwięcej. Do tego seria greywash do cieniowania i biel na światła. Motywy kolorowe wyjdą już z podstawową trójką, czyli czerwonym, żółtym i niebieskim. Paletę tuszów do tatuażu warto potem rozbudowywać według tego, co klienci zamawiają najczęściej.
Dlaczego tusz do tatuażu traci nasycenie po zagojeniu?
Część pigmentu organizm usuwa w trakcie gojenia, więc efekt bywa nieco jaśniejszy niż świeży tatuaż. Na skalę wpływa głębokość wkłucia, umiejscowienie na ciele oraz pielęgnacja po stronie klienta. Rozcieńczone tusze do tatuażu blakną bardziej niż tusz nierozcieńczony. Klientowi warto wyjaśnić przebieg gojenia i polecić krem do tatuażu.
Kupić serię greywash, czy rozcieńczać czarny tusz do tatuażu?
Seria greywash zawiera gotowe szare tony od najjaśniejszego do najciemniejszego, więc odcieni nie trzeba mieszać przy każdej sesji i łatwiej je powtórzyć. Rozcieńczając czarny tusz do tatuażu za pomocą rozcieńczalnika, osiągną Państwo podobny efekt taniej, ale proporcje trzeba pilnować samodzielnie. Większość tatuażystów zaczyna od rozcieńczania i przechodzi na serię greywash, gdy zaczyna regularnie robić realizm.

TATTOOSHOP.PL to wyspecjalizowany sklep internetowy z wyposażeniem dla tatuażystów, studiów tatuażu i makijażu permanentnego. Znajdą tu Państwo tusze do tatuażu spełniające rozporządzenie REACH od producentów takich jak World Famous, Dynamic, Eternal, Intenze czy Xtreme Ink. Przesyłki przyjęte do 13:00 wysyłamy jeszcze tego samego dnia, przy zakupach powyżej 350 zł mają Państwo dostawę gratis. Oferujemy również odbiór osobisty w Pradze. Chętnie doradzimy przy wyborze telefonicznie i mailowo.

🚚
Dostawa gratis
powyżej 350 zł
⚡
Wysyłka
jeszcze dziś
🏬
Sklep
w Pradze
🎨
Topowe marki
w branży
☎️
Fachowe
doradztwo
✅
Sprawdzone
produkty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa
przy zamówieniu powyżej 2 000 Kč koszt dostawy pokrywamy my
Wysyłamy od razu
Wysyłamy od razu
Przesyłki, które otrzymamy do godziny 13:00, wysyłamy jeszcze tego samego dnia.
Sklep w Pradze
Sklep w Pradze
Możliwość osobistego odbioru zamówionego towaru w Pradze.
Sprawdzone przez klientów
Sprawdzone przez klientów
Klient na pierwszym miejscu. Wasze opinie mówią same za siebie.